İletişim Tasarımı Bölümü Sanat ve Tasarım Fakültesi


İletişim Tasarımı Bölümü; iletişimin bütününü kapsayan görsel ve işitsel ortamlarda, tüm kurum-kuruluşların ve ürünlerinin iletişim stratejileri doğrultusunda, teknoloji kullanımını tasarım becerisiyle birleştirerek etkili görsel ve işitsel mesaj hazırlama, tasarlama, sunma ve üretme yetkinliklerine sahip öğrenciler yetiştirmek amacıyla Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulmuştur.

Bölümümüzde; öğrenciler, tüm iletişim platformlarında disiplinler arası bir programda eğitim alırken, görsel düşünme ve problem çözmeyi ön plana çıkararak bilgi teknolojilerindeki gelişime ve değişen estetik değerlere paralel olarak tasarımlar gerçekleştirmeyi öğrenirler. Böylece, bölüm öğrencilerinin ulusal ve uluslararası tasarım platformlarında sunabilecekleri düzeyde kendilerine ait çalışmalardan oluşan bir görsel ve işitsel tasarım portföyüne sahip olması hedeflenmektedir. Bölüm öğrencileri, iletişim sektörünün tasarım alanındaki eğitimli uzman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yetişmektedir.

Türkiye’deki benzer programlardan farklı olarak oluşturulan İletişim Tasarımı Bölümünün tasarım ağırlıklı ders programında, çağdaş sanat ve yeni teknolojiler kullanımı vurgusu bulunmaktadır.

Haberler

Üniversitemiz ile ilgi tüm haberlere burdan ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberler >>