Rektörümüzden Mesaj

SEVGİLİ GENÇLER

Antalya AKEV Üniversitesi; otuz yıldır eğitim alanında faaliyet gösteren, yenilikçiliği ve öncülüğü ilke edinmiş Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan Türkiye’nin en genç üniversitesidir. Bugün bizler, otuz senelik eğitimcilik geleneğini, gençliğin dinamizmiyle sentezleyerek her zaman yenilikçi ve öncü olma hedefiyle çalışıyoruz. Siz değerli gençleri de bu sürecin sonucu değil bir parçası olarak görüyoruz. 

Albert Einstein’ın ifade ettiği gibi bir ülkenin geleceğinin, o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksak bunu sadece eğitim ile başarabiliriz. Sizlerin; vatanına, milletine dahası insanlığa faydalı bireyler olabilmeniz için gereksinim duyacağınız her türü bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi sizlere, sizler üzerinden de topluma ulaştırmak ana gayemizdir.

Bu yıl üç Fakültemiz ve bir Meslek Yüksek Okulumuzda, bağlı oldukları sektörlerin ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmiş, çağdaş uygulama ve teknolojilere hâkim seçkin akademik kadromuzla faaliyete başladık. Daha nitelikli eğitim alabilmeniz için üniversitemizi en gelişmiş cihazlar, laboratuvarlar ve atölyelerle donattık. Siz değerli öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin verimli ve etkin bir şekilde çalışabilmesi için yetkin idari kadromuz ve ekibimizle seferber olduk.

Akademik, mesleki ve sosyo-kültürel hayatınızda çizeceğiniz yol haritasında üniversitemizin haklı ve gururlu katkıları olacaktır. Antalya AKEV Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığını bulunduğunuz her kurumda yaşayacaksınız.

İlerleyen yıllarda da açacağımız lisans ve lisansüstü bölümlerimizle, enstitülerimizle ve bu süreçte vereceğimiz AKEV mezunlarıyla Antalya’da bir marka üniversite olma yolunda ilerlerken aynı zamanda bir aile olacağız. Antalya AKEV Üniversitesi çatısı altında edindiğiniz bilgileri hayatınızın her alanında üniversitemiz ve ülkemiz adına bilime, teknolojiye ve bir yaşam tarzına dönüştüreceksiniz.

Sevgili öğrenciler, hayatınız boyunca Cumhuriyet ve çağdaş medeniyet ışığından ayrılmadan ülkemizin geleceği için kendinizi bilimsel, kültürel ve sanatsal alanda geliştirin. Sizlere üniversitemizde sürdüreceğiniz akademik hayatınızda başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Prof. Dr. Hayati AKTAŞ
Rektör