Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Img

1959 Sakarya doğumlu olan Hayati Aktaş,Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini; Selçuk Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi kürsülerinde almıştır. Devamı...

Sevgili Gençler

Antalya AKEV Üniversitesi; otuz yıldır eğitim alanında faaliyet gösteren, yenilikçiliği ve öncülüğü ilke edinmiş Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan Türkiye’nin en genç üniversitesidir. Bugün bizler, otuz senelik eğitimcilik geleneğini, gençliğin dinamizmiyle sentezleyerek her zaman yenilikçi ve öncü olma hedefiyle çalışıyoruz. Siz değerli gençleri de bu sürecin sonucu değil bir parçası olarak görüyoruz. 
    Albert Einstein’ın ifade ettiği gibi bir ülkenin geleceğinin, o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksak bunu sadece eğitim ile başarabiliriz. Sizlerin; vatanına, milletine dahası insanlığa faydalı bireyler olabilmeniz için gereksinim duyacağınız her türü bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi sizlere, sizler üzerinden de topluma ulaştırmak ana gayemizdir.
    Bu yıl üç Fakültemiz ve bir Meslek Yüksek Okulumuzda, bağlı oldukları sektörlerin ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmiş, çağdaş uygulama ve teknolojilere hâkim seçkin akademik kadromuzla faaliyete başladık. Daha nitelikli eğitim alabilmeniz için üniversitemizi en gelişmiş cihazlar, laboratuvarlar ve atölyelerle donattık. Siz değerli öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin verimli ve etkin bir şekilde çalışabilmesi için yetkin idari kadromuz ve ekibimizle seferber olduk.
    Akademik, mesleki ve sosyo-kültürel hayatınızda çizeceğiniz yol haritasında üniversitemizin haklı ve gururlu katkıları olacaktır. Antalya AKEV Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığını bulunduğunuz her kurumda yaşayacaksınız.
    İlerleyen yıllarda da açacağımız lisans ve lisansüstü bölümlerimizle, enstitülerimizle ve bu süreçte vereceğimiz AKEV mezunlarıyla Antalya’da bir marka üniversite olma yolunda ilerlerken aynı zamanda bir aile olacağız. Antalya AKEV Üniversitesi çatısı altında edindiğiniz bilgileri hayatınızın her alanında üniversitemiz ve ülkemiz adına bilime, teknolojiye ve bir yaşam tarzına dönüştüreceksiniz.
    Sevgili öğrenciler, hayatınız boyunca Cumhuriyet ve çağdaş medeniyet ışığından ayrılmadan ülkemizin geleceği için kendinizi bilimsel, kültürel ve sanatsal alanda geliştirin. Sizlere üniversitemizde sürdüreceğiniz akademik hayatınızda başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Prof. Dr. Hayati AKTAŞ
Rektör

Selahattin ÇİÇEK

Mütevelli Heyeti Başkanı

RECEP ALİ ER

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yrd.

Prof. Dr. Ramazan ÇALIK

Serik Belediye Başkanı

Dr. Erdal KAYHAN

Başhekim

Mehmet KESKİN

Vakıf Yönetim Kurulu Sekreteri

Feyzullah ARSLAN

Antalya Emniyet Müdürü

Mustafa EMEK

Antalya Vakıflar Bölge Müdürü

Av. Hasan SUBAŞI

Avukat

Mevlüt YENİ

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Orhan TOLUNAY

Antalya Esnaf Sanayi Odası Başkanı

Av. Mehmet Zeki DURMAZ

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

İlhami KAPLAN

İşadamı

Erkan ERÇİFTÇİ

Mühendis

Sevgili Öğrencilerimiz


Selahattin ÇİÇEK
Mütevelli Heyeti Başkanı

Sadık ATEŞ

Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Orhan İŞLER

Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Hasan YAMAN

Yeminli Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Sevil ÇİÇEK UÇAR

Avukat - Antalya AKEV Üniversitesi Hukuk Danışmanı

Okay UÇAR

Avukat - Antalya AKEV Üniversitesi Hukuk Danışmanı

19.09.2017

Prof.Dr. Zahide İmer Dekan Olarak Atandı

Prof. Dr. Zahide İmer Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına vekaleten atandı. Atamasına ilişkin kararı Rektör Prof. Dr. Hayati Aktaş tarafından tebliğ edildi.

 

21.08.2017

Rektör Prof. Dr. Hayati AKTAŞ, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Etti

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel‘ i makamında ziyaret etti.
 

18.08.2017

Antalya AKEV Üniversitesinde Kayıt Heyecanı

2015 yılında kurulan Antalya AKEV Üniversitesi (Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı Üniversitesi) 14.08.2017 Pazartesi itibari ile ilk öğrencilerine kavuştu.
 

08.08.2017

Antalya AKEV Üniversitesinden Merhaba!

AKEV’in kurucusu olduğu Antalya AKEV Üniversitesi, Harrington Park Otel’de yapılan tanıtım toplantısı ve dayanışma gecesinde Antalyalılara “merhaba” dedi. Muhteşem organizasyon Antalya’nın iş, sosyal yaşamının önde gelen isimlerinin yanı sıra yerel yöneticiler, siyasiler, Antalya Akev Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

25.07.2017

Antalya AKEV Üniversitesi Birleşmiş Milletler’de

Yeni kurulmasına rağmen uluslararası alanda faaliyetlerine başlayan Antalya AKEV Üniversitesi Birleşmiş Milletler’de devam eden “Küresel Güvenli ve Düzenli Göç Anlaşmasının” hazırlık sürecinde Türkiye’den akredite olan iki üniversiteden biri oldu. 

22.05.2017

Antalya AKEV Üniversitesi Sırbistan'da

Sırbistan'nın Novi Sad şehrinde Educons Üniversitesinin evsahipliğinde Sakarya Üniversitesi,Manisa Celal Bayar Üniversitesi,Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Antalya AKEV Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz “3rd INTERNATIONAL CONGRESS ON ECONOMICS AND BUSINESS (ICEB 2017)' in açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Hayati AKTAŞ yaptı. Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Sadık Rıdvan Karluk uluslararası kongreye konuşmacı olarak katıldı.

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor