Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Img

1959 Sakarya doğumlu olan Hayati Aktaş,Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini; Selçuk Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi kürsülerinde almıştır. Devamı...

Sevgili Gençler

Antalya AKEV Üniversitesi; otuz yıldır eğitim alanında faaliyet gösteren, yenilikçiliği ve öncülüğü ilke edinmiş Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan Türkiye’nin en genç üniversitesidir. Bugün bizler, otuz senelik eğitimcilik geleneğini, gençliğin dinamizmiyle sentezleyerek her zaman yenilikçi ve öncü olma hedefiyle çalışıyoruz. Siz değerli gençleri de bu sürecin sonucu değil bir parçası olarak görüyoruz. 
    Albert Einstein’ın ifade ettiği gibi bir ülkenin geleceğinin, o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksak bunu sadece eğitim ile başarabiliriz. Sizlerin; vatanına, milletine dahası insanlığa faydalı bireyler olabilmeniz için gereksinim duyacağınız her türü bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi sizlere, sizler üzerinden de topluma ulaştırmak ana gayemizdir.
    Bu yıl üç Fakültemiz ve bir Meslek Yüksek Okulumuzda, bağlı oldukları sektörlerin ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmiş, çağdaş uygulama ve teknolojilere hâkim seçkin akademik kadromuzla faaliyete başladık. Daha nitelikli eğitim alabilmeniz için üniversitemizi en gelişmiş cihazlar, laboratuvarlar ve atölyelerle donattık. Siz değerli öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin verimli ve etkin bir şekilde çalışabilmesi için yetkin idari kadromuz ve ekibimizle seferber olduk.
    Akademik, mesleki ve sosyo-kültürel hayatınızda çizeceğiniz yol haritasında üniversitemizin haklı ve gururlu katkıları olacaktır. Antalya AKEV Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığını bulunduğunuz her kurumda yaşayacaksınız.
    İlerleyen yıllarda da açacağımız lisans ve lisansüstü bölümlerimizle, enstitülerimizle ve bu süreçte vereceğimiz AKEV mezunlarıyla Antalya’da bir marka üniversite olma yolunda ilerlerken aynı zamanda bir aile olacağız. Antalya AKEV Üniversitesi çatısı altında edindiğiniz bilgileri hayatınızın her alanında üniversitemiz ve ülkemiz adına bilime, teknolojiye ve bir yaşam tarzına dönüştüreceksiniz.
    Sevgili öğrenciler, hayatınız boyunca Cumhuriyet ve çağdaş medeniyet ışığından ayrılmadan ülkemizin geleceği için kendinizi bilimsel, kültürel ve sanatsal alanda geliştirin. Sizlere üniversitemizde sürdüreceğiniz akademik hayatınızda başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Prof. Dr. Hayati AKTAŞ
Rektör

Selahattin ÇİÇEK

Mütevelli Heyeti Başkanı

RECEP ALİ ER

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yrd.

Prof. Dr. Ramazan ÇALIK

Serik Belediye Başkanı

Dr. Erdal KAYHAN

Başhekim

Mehmet KESKİN

Vakıf Yönetim Kurulu Sekreteri

Feyzullah ARSLAN

Antalya Emniyet Müdürü

Mustafa EMEK

Antalya Vakıflar Bölge Müdürü

Erkan ERÇİFTÇİ

Mühendis

Mehmet Arafat GÜMÜŞLÜ

İş Adamı

Sevgili Öğrencilerimiz

Img

Antalya’da 53 yıldır eğitim faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdüren AKEV Koleji olarak “Anaokulundan-Üniversiteye” söylemimizi hayata geçirmek, eğitim meşalemizi yükseköğretime taşımak için oldukça uzun bir süre çalışmalarımızı sürdürdük. Bu uzun yolculuk artık neticelerini verdi ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerimize merhaba dedik. Artık gururla söyleyebiliriz ki bugün hiçbir şirket ya da holding olmaksızın sadece halkın gücüyle kurulan bir vakıf üniversitesindesiniz. Yurt içi ve yurt dışında birçok üniversiteyle işbirliği anlaşması yaparak yöreselden evrensele uzanan AKEV dünya insanı yetiştirme hedefindedir. En az iki yabancı dil bilen, araştırıp sorgulayan her gün daha iyisini yapmak iddiasında olan, yaşadığı çevreye ve doğaya duyarlı, tarihi ve kültürüyle uyumlu bir gençlik hayal ediyoruz. Kendini eğitime adamış eğitimci kadrosuyla, her koşulda elindeki tüm imkânları seferber eden hayırseverleri, gece gündüz demeden çalışan vefakâr personeliyle sizleri geleceğe taşımaya hazırdır.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerimize AKEV’i anlatmayı bir görev sayıyoruz. Yokluklardan ve imkânsızlıklardan çağdaş bir eğitim kurumuna giden süreç başlı başına bir sevgi, bir sabır öyküsüdür. “Yapamazsınız!” diyenlere inat, inançla, kararlılıkla “Yapacağız!” diyenlerin evidir AKEV. Değerli öğrencilerimiz, Antalya AKEV Üniversitesini kurarken amacımız ilimize, bölgemize, ülkemize yararlı olup bilimin ışığında üretken nesiller yetiştirmektir.

Araştırıp öğrenmeyi, öğrenip üretmeyi yaşam felsefesi olarak benimsemiş; sorumluluk ve vicdan sahibi, yüksek insani değerlere haiz, yenilenmeyi ve gelişmeyi ilke olarak benimsemiş; ülkesine, doğup büyüdüğü topraklara bağlı bireyler yetiştirmek AKEV’in kuruluş felsefesidir. Yaşadığımız bu topraklar hepimizindir. Bu emaneti koruyup bizden sonraki nesillere teslim etmek hepimizin görevidir. Bu bilinç, inanç ve kararlılıkla çalışmalarınızı sürdürmenizi diliyor, sizleri AKEV ailesi adına sevgiyle selamlıyorum.

Selahattin ÇİÇEK
Mütevelli Heyeti Başkanı

Sadık ATEŞ

Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Orhan İŞLER

Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Hasan YAMAN

Yeminli Mali Müşavir - AKEV Üniversitesi Mali Danışmanı

Sevil ÇİÇEK UÇAR

Avukat - Antalya AKEV Üniversitesi Hukuk Danışmanı

Okay UÇAR

Avukat - Antalya AKEV Üniversitesi Hukuk Danışmanı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ, BAHAR DÖNEMİ VİZE TARİHLERİ YAYINLANMIŞTIR. SAYFAMIZIN "AKADEMİK" BÖLÜMÜNDEN FAKÜLTELER VE YÜKSEKOKUL BAŞLIĞI ALTINDA BULUNAN İLGİLİ BÖLÜMÜN İÇERİĞİNE GİRİŞ YAPARAK DUYURULAR BÖLÜMÜNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ.

20.03.2018

18.01.2018

24. Uluslararası Food Product Fuarı

24. Uluslararası Food Product Fuarı kapsamında düzenlenmiş olan 'Gelenekten Geleceğe Babaanne Aşı' isimli üniversiteler arası yemek yarışmasında üniversitemiz Gastronomi ve Mutfak Sanatları Ekibi birinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Emeği geçen tüm akademisyenlerimize teşekkür ederiz. 

19.11.2017

SİRHA 2017

Yöresel mutfak konseptleri ve özel konferanslarla sektöre değer katan bir platform olan SİRHA 2017’ye tüm akademik çalışanlarımız ve 34 öğrencimiz ile katılmış bulunmaktayız.  Sektörün karar vericileri ve basın tarafından yoğun ilgi gösterilen uluslararası etkinliklerle dolu olan bu fuarda öğrencilerimiz sektörün önde gelenleri ile tanışma, iletişim kurma ve gastronomik faaliyetlerde bulunma gibi aktiviteleri ilk kez deneyimlemiş oldular.

13.11.2017

Sanatın Tarihsel Serüvenine Yolculuk

Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri Antalya Müzesini gezdiler. Üniversitenin Radyo, Televizyon Sinema ve Mimari Restorasyon Bölümlerinin katıldığı müze gezisinde öğrencilerimiz, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılan ancak yakın zamanda ülkemize getirilerek Antalya Müzesinde sergilenen Herakles Lahidine ve yine aynı şekilde müzeye kazandırılan Yorgun Herakles Heykeline büyük ilgi gösterdiler.

04.11.2017

Prof.Dr.Hayati AKTAŞ Üniversitemize Rektör Olarak Atandı

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Mütevelli Heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine; vekaleten Rektörlük görevini sürdürmekte olan Prof.Dr. Hayati AKTAŞ'ı üniversitemiz Rektörü olarak atadı. 

Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor