Dikey Geçiş Sınavı (DGS)

DGS (Dikey Geçiş Sınavı)

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ön lisans eğitim programlarından mezun olan ya da mezun olacak öğrencilerin lisans tamamlamak için başvuru yapmış oldukları sınavdır. DGS, ÖSYM tarafından merkezi sınav şeklinde yapılmaktadır. Sınavda yeterli puan alan öğrenciler istedikleri bölümleri ve üniversiteleri tercih ederek yerleştirme sürecine girerler.

Antalya AKEV Üniversitesi 2021 DGS Kontenjanları ve Ücretleri için tıklayınız.

Ödeme Koşulları

Antalya AKEV Üniversitesi 2021 DGS Kontenjanları tablosunda belirtilmiş olan ücretler yıllık KDV Hariç öğretim ücretleridir. Taksitli veya peşin ödeme imkanlarımız mevcuttur.

Gelecek yıllardaki ödeme yöntemleri ve öğrenim ücretlerindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrencilerimiz için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Üniversitemizin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilmektedir.

2021 DGS Merkezi Yerleştirme ile Dikey Geçiş yapılacak Yükseköğretim Lisans Programlarına https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/DGS/tablo1_21052021.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

2021 DGS Yükseköğretim Lisans Programlarının Koşul ve Açıklamaları bilgisine

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/DGS/tablo1lisanskosulve%20aciklamalar_21052021.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programlarının bilgisine https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/DGS/tablo2_21052021.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.