Eczane Hizmetleri Programı Hakkında

blog_img1

ECZANE HİZMETLERİ PROGRAMI

Eczane Hizmetleri önlisans programının amacı; ilaç firmalarında, ilaç üretim laboratuvarlarında ya da eczanelerde görev alacak, ilaçlara dair her türlü bilgiye sahip, müşterilere ilaçların etkileri ve kullanımı hakkında bilgi verebilecek nitelikli sağlık personeli yetiştirmektir. Programdan mezun olanlar “Eczane Teknikeri” unvanını elde etmektedirler.

Eczane Hizmetleri programında öğrenim gören öğrenciler,  hem teorik hem de uygulamalı dersler ile sağlık sektöründe kaliteli hizmet sunacak bilgi ve donanıma sahip olacaklardır. Uygulamalı dersler grubunda yer alan 30 günlük staj uygulaması ile öğrenciler meslek hayatına daha erken girerek alanlarında sektör deneyimi elde edeceklerdir.

Mezunlarımız iki yıllık öğrenim hayatından sonra kamu ve üniversite hastanelerine bağlı eczanelerde, serbest eczanelerde, laboratuvarlarda, ilaç firmalarında, ilaç depolarında ve ilaç sektörünün çeşitli alanlarında çalışma olanağına sahip olacaklardır.

 

Eczane Hizmetleri programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, ÖSYM tarafından düzenlenen dikey geçiş sınavı (DGS) ile Biyokimya, Kimya, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya bölümlerine dikey geçiş yapabileceklerdir.