AKEV UZEM

blog_img1

Antalya AKEV Üniversitesi COVID-19 salgının ilk gününden itibaren çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayarak gerek akademik eğitimlerin aksamaması ve gerekse de sosyal olarak personelimizin ve öğrencilerimizin bilgilendirilmesi aşamasında inovatif çözümler üreterek süreç içindeki sorunları minimuma indirmeyi başarmıştır.

 

Salgının başlaması ile sistemimize entegre ettiğimiz "Uzaktan Eğitim Sistemi" ile öğrencilerimizi ve akademisyenlerimiz sisteme dahil edildi, sistem ile ilgili eğitimler verildi ve eğitim- öğretimimiz kesitiye uğramadan normal sürecimiz sürdürüldü.

Uzaktan Eğitim Sistemimiz Kurgusu

1- Senkron Eğitimler

Senkron eğitimler dersin kendi günü ve saatinde 20 dk. periyodlarla birebir etkileşimle canlı olarak gerçekleştirildi.

2- Asenkron Eğitimler

Asenkron eğitimlerde  teorik olarak verilen derslerin uygulamaları dersin hocası tarafında çekilen uygulama videolarının yine sistem üzerinden paylaşılarak herhangi bir gün ve zamanda öğrencilerin izlemesi için sunulmuştur. Öğrencilerin telafi derslerini de bu sistem üzerinde alınması gerçekleştirilmiştir.

3- Sınav Sisteminin Kurgusu

Uzaktan Eğitim Sistemi'de sınav kurgusu, şart ve koşulları üniversitemiz tarafından bilirlenerek. Sınav tarihleri, sınavın fiziksel koşulları, sınavın proje teslimi ve test uygulaması olarak kurgulanmıştır.

 

Uzaktan Eğitim Sistemi ve Sınavlar 

Covid-19 salgını sürecince "Uzaktan Eğitim Sistemi" ni ivedi bir şekilde sisteme entegresini gerçekleştirerek gerekli eğitim ve bilgilendirmeler akademik kadromuza ve öğrencilerimize  sosyal medya, resmi web sitemiz ve elektronik postalar yolu ile verildi.

Uzaktan Eğitim ve Sınavlar İle İlgili Bilgilendirme Linkleri

https://www.akev.edu.tr/haberler-duyurular/duyurular/uzaktan-egitim-ile-ilgili-bilgilendirme-497.html

https://www.akev.edu.tr/haberler-duyurular/duyurular/universitemiz-senatosunun-uzaktan-egitim-sureciyle-ilgili-aldigi-karar-502.html

https://www.akev.edu.tr/haberler-duyurular/duyurular/2019-2020-bahar-donemi-vize-sinavi-programi-503.html

https://www.akev.edu.tr/haberler-duyurular/duyurular/akevuzem-uzaktan-egitim-sistemi-2019-2020-bahar-donemi-vize-sinavi-kurallari-505.html

AKEV UZEM Uzaktan Eğitim Sistemi Verileri

 

Üniversitemiz 2019-2020 bahar yarıyılı "Pandemi" durumuna göre  Akademik Takvim yeniden güncellemiştir. 

https://www.akev.edu.tr/haberler-duyurular/duyurular/pandemi-sebebiyle-guncellenen-2019-2020-bahar-yariyili-akademik-takvimi-509.html