Antalya AKEV Üniversitesi, Özel Altın Kanatlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İle Buluştu

Antalya AKEV Üniversitesi, Özel Altın Kanatlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  İle Buluştu

Antalya AKEV Üniversitesi Sivil Havacılık alanında ilerleyişini sürdürüyor. Üniversitede sivil havacılık öğrencilerinin Türk Hava Yolları Eğitim Daire Başkanlığında eğitimlerinin bir kısmını alması ve eğitim süreçlerinde THY’de staj yapabilmelerine yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor. Öte yandan Antalya’da sivil Havacılık eğitim veren Özel Altın Kanatlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Antalya AKEV Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Antalya merkezli uçuşlar yapan pek çok havayolunun personel ihtiyacı ve ülke turizminin desteklenmesi anlamında Üniversitemize gelen talepler değerlendirildi.  Sivil Havacılık eğitimi almak isteyen öğrencilerin il dışında eğitim imkânlarını sürdürme mağduriyetlerini de göz önüne alarak Sivil havacılık Bölümüne daha çok ağırlık verilmesi planlandı. Öncelikli bu ihtiyaçlara istinaden Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğretim Görevlisi Kadir USTA ve Özel Altın Kanatlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dinçer ÖZ tarafından yapılan çalışma sonrası içinde burs imkânlarının da yer aldığı protokol oluşturuldu.

Protokol Antalya AKEV Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Kamile Perçin AKGÜL ve Özel Altın Kanatlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi adına da Kurucu Süleyman GÜVEN tarafından imzalandı.