2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri

2020-2021 akademik yılında Üniversitemiz Lisans ve Önlisans programlarına 2020 YKS Ek Yerleştirme ile yerleşen öğrenciler aşağıda bulunan adresten şahsen kayıt işlemlerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gerçekleştirmek zorundadır.

 

Şahsen Yapılacak Kayıt Tarihleri: 05-09 Ekim 2020

Adres: Antalya AKEV Üniversitesi Kadriye Mahallesi Celal Bayar Caddesi No:5-6 Serik

Antalya

https://goo.gl/maps/rnyEediqxQwivtpL8

 

 

İstenilen Belgeler:

1. Adayın mezun olduğu okuldan aldığı lise diplomasının aslı ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı

** ÖSYM kayıt tarihlerine kadar lise diploma aslını teslim alamayan veya 31.12.2020 tarihine kadar bütünleme, tek ders vb. sınavlar sonucunda mezun olabilecek öğrencilerin geçici kayıt yaptırabilmeleri için, bağlı bulundukları Ortaöğretim kurumundan 31.12.2020 tarihine kadar mezun olabileceklerine dair resmi onaylı durum yazısı almaları gerekmektedir.

 

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslı adayın yanında olmak koşulu ile)

3. Askerlik çağına gelmiş, 2000 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden veya e-devlet sisteminden alınacak Askerlik Durum Belgesi.

4. 6 adet 4,5 cm × 6 cm boyutunda fotoğraf (Arka taraflarına Ad Soyad Yazılmış olarak)

5. ÖSYM YKS Yerleşme Belgesi

6. Adli sicil kayıt Belgesi

7. İkamet belgesi

8. Eğitim ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu

9. Doldurulan "Ön Kayıt Formu" nun öğrenci imzalı çıktısı

https://obs.akev.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx

 

EK NOTLAR

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (Ön Lisans) bölümünü kazanan öğrencilerimizin kayıt için ek olarak; Sağlık durumunun uçuşa elverişli olduğuna dair rapor (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından alınacak. Bu kurumların listesine aşağıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.)

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/saglik_birimi/yetkili_saglik_kuruluslari.pdf

 

YAT KAPTANLIĞI (Ön Lisans) bölümünü kazanan öğrencilerimizin kayıt için ek olarak; sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu göstermek için, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden ‘Gemi adamı Sağlık Yoklama Belgesi’ ibaresini taşıyan sağlık raporunu belgelemeleri gerekmektedir. (Gemi adamı Sağlık İşlemleri ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki web sitesinden ulaşabilirsiniz.)

https://www.hssgm.gov.tr/GemiadamiSaglikIslemleri

 

Yaşadığınız şehirde bulunan Gemi adamlarının Genel ve Periyodik Sağlık İşlemini Yapmaya Yetkili Özel ve Resmi Sağlık Kuruluşları bilgilerine aşağıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.

https://www.hssgm.gov.tr/GenelvePeriyodikHastaneler